Фудбал Ајакс Јувентус и Манчестер Барселона трофеј за шампиони

лого на фк ајакс и  фк јувентус на црна позадинаФудбал два фудбалски спектакли вечерва и прогноза за голови односно најважни моменти на натпреварите:
 Ајакс-Јувентус
стадион Јохан Кројф Арена
56000 капацитет
 
Ајакс најавен со стандардна 4/3/3 додека за Јувентус можна е одбрамбена т.н ајкула формација 4/4/1/1 која се треансформира од стандардна 4/3/3 и со истурен напаѓач ,со обидува да зграпчи грешка на противникот.
 
Ајакс (4/3/3): Онана, Велтман, Де Лихт, Блинд, Таљафико , Ван Де Бик, Шене, Де Јонг, Нерес, Тадиќ, Зијеч
 
Јувентус (4/4/1/1): Шчешни , Де Шиљо, Бонучи, Ругани, Алекс Сандро , Бентанкур, Пјаниќ, Матуиди, Бернардески , Манџукиќ , Роналдо
 
главен судија 
Карлос де Серо (шпанија) Водолија-Рак
Обавезно забележете ги овие минути од натпреварот
Ајакс-Јувентус
 
прво полувреме
21:02 до 21:05
21:20 до 21:23
21:30 до 21:33
21:37 до 21:39
 
второ полувреме
22:05  
22:18
22:24 
22:35
22:40-22:43 
 

лого манчестер јунајтед и барцелона на црна позадина

вториот натпревар во ист термин 21:00 со разлика дека во манчестер е 20:00(1сат разлика во однос на ЦЕТ)
 
Манчестер Јунајтед - Барцелона
стадион во Манчестер: 
Олд Трафорд 74994 капацитет
 
можен состав:
 
Манчестер Јунајтед: Де Хеа , Јанг, Линделоф, Смолинг, Шо, Матиќ, Ерера, Погба , Лингард, Рашфорд, Марсијал
 
Барселона: Тер Штеген , Серхи Роберто, Пике, Ленгле, Алба , Бускетс, Видал, Артур, Ракитиќ , Суарез, Меси
 
 главен судија 
 Џанлука Роки Лав-Рак
 (роден на 25 август 1973) е италијански фудбалски судија
 
 
можност за гол или возбудливи минути :
натпревар Манчестер-Барцелона
 
12,20,27 и 45 минута од натпреварот во прво полувреме
односно 48,58,66,75 и 83 минута во второто полувреме
 
или по минути:
Ајакс-Јувентус
Време на натпреварот во англија започнува во 20:00 (еден сат) во однос на мк кај нас во 21:00 
 
21:12 
21:20
21:27
21:45
 
второ полувреме
првите 5 минути не ги пропуштајте!
 
22:03
22:13 
22:21
22:30
22:38

Comments

Предвидуваните минути во фудбал и резултати

Фудбал Ајакс Јувентус и Манчестер Барселона куп на шампиони за 2019

Треба да се даде коментар дека натпреварите во претходно предвидуваните минути ,покажаа одредена прецизност.Треба да се изанализираат целосно натпреварот,но првично треба да се истакне дека минутите 12 и 45 во првиот дел паднаа токму во истите гол,а во првите 5 минути од второто полувреме,каде се предвидуваше 48 минута повторно падна гол (во 46 минута).Да се дадат 2 точни до минута и еден со остапување од 2 минути е фантастичен и редок резултат на прогноза.Прогнозата се објави 90 минути порано, пред да почне натпреварот ,на Facebook на овој блог, но и на астро форум.Вашите реакции се добредојдени!

Втор реванш натпревар 1/4 финале Јувентус против Ајакс

Јувентус против Ајакс

реванш за 16 април 2019

Дадени се минутите кои се од посебна важност на фудбалските средби Манчестер Јунајтед, Барселона, Ајакс и Јувентус.Методите на прогноза се мое повеќе годишно искуство, за влијанието на разлика на времето(две места) помеѓу два фудбалски натпревари .Се користи метода на апроксимација на влијанието на степените во зодијакот,првпат употребен јавно на тв пред 3 светски првенства,па имаше и на овој сајт прогноза на светското првенство пред неколку години .Но...тоа е компаративен метод,каде се третираат со брз метод податоците на сите играчи и тренерите,правецот на стадионот,фаворит и опонент.Покрај транзитите, се користи метода на хорарна астрологија.

 

Еве сега подготвувам првична груба анализа за следните натпревари и можност за гол на натпреварот ,Јувентус против Ajax е во 21:43 (поширок период од 21:40 до 21:45) на стадионот на Јувентус (турин).Тоа е 42-43 минута од натпреварот. 

 

возбудливи и пресвртни минути и можни голови 

 

21:08 до 21:15 гол можеби околу 21:12

21:28 до 21:30

21:43

22:15

22:31

22:43 голем пресврт,вистинска драма 

 

Скоро е сигурно дека последните 5 минути на првото и второто полувреме ќе бидат со клучни настани и многу работа за голманите.Стадионот во Турин има блага југо-исток северо-запад ориентација,па нагласена е Месечевата и Венерината осцилација на планетите.Секундарно се третира Марс и Меркур.Судиите можеби Сатурн!Ова се податоци за денот на натпреварот 16/4/2019 втора средба Јувентус против Ajax закажано време е 21:00 ЦЕТ.Јупитер е ретро, а тоа ја нагласува оската стрелец близнаци ,која може да биде од пресудна важност на натпреварот.