Супер Куп 2017 Реал против Манчестер се одржува во Скопје

Manchester United logofc real madrid logoСупер куп 2017 во Скопје Реал Мадрид против Манчестер Јунајтед

Фудбалска топ тема Супер куп Скопје 2017 Малку време за астро анализа за вечерниов натпревар помеѓу Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид за финалето на супер купот кој треба да започне во 20:45 денес на ден 8 август 2017 година. Повеќе од забавен карактер е направена многу брза анализа за двата тима и може да се даде претпоставка дека не очекува неизвесен натпревар,со динамична игра која јас подоле ја забележав како интересни моменти по минути и можност за гол во истите.

Еве кои минути се предвидува да донесат многу неизвесност и возбудувања и можност за гол шанси или важен пресврт во натпреварот: 

20:53 
20:59 
21:02
21:06 
21:09 
21:12 
21:18 
21:25 
 
21:34 ако има 4 мин продолжување 
 
Во второто полувреме
 
21:52
21:59
22:05-22:08 промена на осцилации од лав во  во бик
 
22:13 осцилација во стрелец
22:45 
 
23:10 доколку има продолжување
 
Можни состав на Манчестер Јунајтед:
Де Геа, Валенсија, Линделоф,Смолинг, Блинд, Херера,Матиќ, Погба, Рашфорд, Лукаку и Мхитарјан.
Тренер: Жозе Мурињо. 
 
 
астролошки сончев знак
 
21 Ander Herrera Рак
25 Antonio Valencia Рак
2 Victor Lindelof Рак
31 Nemanja Matic Рак
19 Marcus Rashford Терезија
1голман De Gea Терезија
11 Anthony Martial Скорпија
12 Chris Smalling Скорпија
22 Henrikh Matic Јарец
17 Daley Blind Водолија
6 Paul Pogba Риби
 
менаџер Jose Mourinho Јарец
 
можен состав за Реал Мадрид:
Навас, Карвахал, Рамос, Варан, Марсело, Модриќ,Касемиро, Крос, Иско, Бензема и Бејл
Тренер Зинедин Зидан.
 
сонцето на родените е во знакот на:
 
5 Raphael Varane овен
12 Marcelo овен
22 Isco овен
11 Gareth Bale рак
10 Luka Modric лав
1голман Keylor Navas скорпија
9 Karim Benzema стрелец
8 Toni Kroos стрелец
14 Casemiro водолија
4 Sergio Ramos риби
 
менаџер Zinedine Zidane Близнаци
 
фк реал табела со податоци по планети
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
табела фк манчестер јунајтед 2017 планети на играчите
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
родендени на фудбалерите податоци од интернет
 
14 Casemiro 23-Feb-1992
11 Gareth Bale 16-Jul-1989
22 Isco 21-Apr-1992
9 Karim Benzema 19-Dec-1987
1 golman Keylor 15-Dec-1986
10 Luka Modric 9-Sep-1985
12 Marcelo 12-May-1988
5 Raphael Varane 25-Apr-1993
4 Sergio Ramos 30-Mar-1986
8 Toni Kroos 4-Jan-1990
 
manager 
Zinedine Zidane 23-Jun-1972
 
21 Ander Herrera 14-Aug-1989
11 Anthony Marti 5-Dec-1995
25 Antonio Valen 4-Aug-1985
12 Chris Smallin 22-Nov-1989
17 Daley Blind 9-Mar-1990
1golman De Gea 7-Nov-1990
22 Henrikh Matic 21-Jan-1989
19 Marcus Rashfo 31-Oct-1997
31 Nemanja Matic 1-Aug-1988
6 Paul Pogba 15-Mar-1993
2 Victor Lindelo 17-Jul-1994
 
manager 
Jose Mouрinho 26-Jan-1963

 

AttachmentSize
fc man united 2017.PNG68.24 KB
fc real 2017.PNG61.66 KB

Comments

минута по минута на фудбалскиот супер куп во Скопје

Реал Мадрид против Манчестер Јунајтед
супер куп Скопје 2017
 
 
краен резултат на натпреварот (2:1) за Реал Мадрид
 
90+5' Жолт картон Рашфорд, Маркус(МЈ)
86' Жолт картон Серхио Рамос
84' Жолт картон Даниел Карвахал
83'замена
74'замена
74'замена
62' погодок 2 : 1 Гол на Лукаку, Ромелу(МЈ)
56' замена
52' погодок за Реал Гол на Иско(РМ) 2 : 0
46' замена
ПОЛУВРЕМЕ (1:0)
42' Жолт картон Џеси Лингард(МЈ)
24' погодок Гол на Касемиро(РМ) 1 : 0
 
натпреварот започна во  20:45 на 8 Август 2017 на Филип 2 националната арена во Скопје капацитет 35000 места 
минутите не одговараат со реалните минути броени од почетокот на второто полувреме ,заради пауза 2-3 минути заради топлото време досудена од главниот судија на теренот Rocchi Gianlucca