test22maj

 

 

 

 

Повелете земете учество на порталот за Ведска астрологија и хороскоп asvedic.com .Следат анализи на 12 хороскопски знаци овен, бик,близнаци,рак,лав девица,терезија,скорпија,стрелец, јарец,водолија и риби.Ведската астрологија е сидерална,а тоа подразбира дека знаците се поместени за 24 денови,па овенот започнува околу 14април,бикот 14мај до 14јуни,близнаците од 14јуни до15јули итн.Тоа подразбира дека повеќето западни односно тропски хороскопи се непотполни,па евидентни се и разликите во карактерот на знаците.