Шајлин Вудли терезија водолија стрелец

Шајлин Вудли 

Сонце во терезија 

Месечина во водолија

Подзнак-асцендент во стрелец (неректифицирано)

шајлин вудли глумица на бела основа позадина

Три човечки знаци,доведуваат до изразување преку актерство реклама и секаков вид на забава со масите.Сонцето и месечината се под тамас влијание,што доведува до своеглавост,непопустливост но и променлив карактер,па нема да биде изненадување нејзината кариера да ја пратат трачеви и папарацо фотки,но и нејзини изјави со критика упатени кон нејзини колеги,новинари и сите оние кои ја ограничуваат слободата на мислење.Ова е „стапица“ за нејзиниот знак,бидејќи успехот и искрените изјави кон јавноста,првично ќе и користат за нејин успех во кариерата,но подоцна можат да се свртат против нејзе.

Моментално е под силно влијание на фрекфенциите на Јупитер ,кој е силно сместен во 9 поле-странци,религиозни заслуги-трикона успех,од месечината е во 7 поле на сојузи и партнерства и патувања,додека од аруда е трикона спремна да даде  успех во кариерата поврзана со забава,глума,театар итн.Петтото поле е креативното астро поле,па оттука јупитер е поволен за нејзината кариера.,а како владател на подзнакот Во д10 е највиско поставен,а во Д60 е во егзалтација со аспект на 10 поле.

Годиниве што следат 2015,2016 до 2018 ова влијание и донесува светска слава,за да по 2018-2019 кога ја очекува преселба и блиска емотивна и професионална соработка со лице кое ја минува  6 деценија од живот ,може да ја изненади публиката со сериозни и психолошки улоги кои ќе го покажат нејзиниотталент за секакви улоги.Сепак најзапазена со својата глума може да биде по романтични сценарија,мелодрами или научно фантастични трилери.Јупитер во Скорпија  2018 и одма потоа Јупитер во Стрелец во 2019,може ненадејно да ја кандидираат за престижна филмска награда.

 

Еве ја нејзината Вимшопак табела за напредните љубители на астрологијата каде може да се види силата на поените,пред се на Јупитер(Гуру) кој има 80 поени(апроксимативно),а во аштакаваргите 32.Тој е катализатор на нејзиниот моментален успех,како владател на 5 и 9 (аруда) и 1,4 и 9(позиција) преку Лагната(подзнакот)

vimshopak tabela na shailene wodley

Comments

Шејлин Филмски проекти до 2015

Учество во филмски проекти 1999-2014 
 
Shailene Woodley (Шејли) е родена 15/ноеври/1991 во Калифорнија Сими долина,каде завршува средно школо.На 4 години почнала нејзината кариера како модел за реклами,а потоа се појавува и во Тв серии и филлмови.Има брат Танер.На нејзина возраст во топ 100 познати млади успешни актерки е Џенифер Лоренц (Jennifer Lawrence)
 
шејлин вудли мала фотографија крупни очи и насмевка
најавени проекти:
 
2017 Allegiant: 2 Дел 
Беатрис "Tris" Пред
2016 Allegiant: 1 Дел 
Беатрис "Tris" Пред
2015 Бунтовнички (пост-продукција)
Беатрис "Tris" Пред
 
 
реализирани:
 
2014 моногамија Експериментален кус филм (Краток филм)
2014 Недостаток во Нашите ѕвезди
2014 Дивергент
2014 Белата птица во снежна бура улога:Kat Конор
2008-2013 Тајната Животот на американскиот Тинејџер (ТВ Серија)
Ејми Juergens
- Ти благодарам и Збогум (2013) ....... улога:Ејми Juergens благодарам
- Фатени во стапица (2013) ....... улога:Ејми Juergens
- Кога лоши работи се случуваат на лоши луѓе (2013) ..... улога:Ејми Juergens
- Сите мои сестри со мене (2013) ..... улога:Ејми Juergens
-Прв и последен (2013) ..... улога:Ејми Juergens
Прикажи ги сите
2013 На Спектакуларни Сега(Spectacular Now) улога:Aimee
2011 потомци(Descendants) улога:Александра Кинг
2011 Нашиoте договор (Кус филм) улога:Ден Trotter
2007 Cold Case (ТВ Серија) улога:Сара Gunden - 2006, 2007
- Трчаат наоколу (2007) ..... Сара Gunden - 2006, 2007
2007 Завршен пристап (ТВ филм) улога:Маја Бендер
2007 Moola   улога:Ешли Хеџис
2007 CSI: NY (ТВ Серија)  улога:Evie Pierpont
- Дремнување вино и лебарки (2007) ..... Evie Pierpont
2007 Блиску до дома (ТВ Серија)   улога:Габи Tursi
- Како да дојдеме во (2007) ..... улога:Габи Tursi
2006 Се викам Ерл (ТВ Серија)   улога:Млада Гвен
- ББ (2006) ..... Млада Гвен  
2005 Беше еднаш еден душек (ТВ филм)   улога:Моли
2005 Еден американски Девојката авантура (ТВ филм)улога:Фелисити Merriman
2004-2005 Џек и Боби (ТВ Серија)  улога:Chloe Бенедикт
- Вклучување на Исплашен (2005) ..... улога:Клои Бенедикт
- Валентино (2004) ..... улога:Клои Бенедикт
2001-2004 премин Јордан (ТВ Серија)
улога:Млада Јордан Кевано
- Deja минатото (2004) ..... улога:Младата Јордан Кевано
- Пандорин Багажник:  1Дел (2003) ..... улога:Младата Јордан Кевано
- Во крвно сродство (2002) .....улога:Младата Јордан Кевано
- Копач: 2Дел (2001) ..... Младата Јордан Кевано
2003-2004 На O.C. (ТВ Серија)
улога:Kaitlin Купер
- Врските што не врзуваат (2004) ..... улога:Kaitlin Купер
- Збогум девојка (2004) ..... улога:Kaitlin Купер
- Совршен Пар (2003) ..... улога:Kaitlin Купер
- Деби (2003) ..... улога:Kaitlin Купер
- Моделот Дома (2003) ..... улога:Kaitlin Купер
2004 на местото наречено дома (ТВ филм)
Калифорнија улога:"Кали" Форд
2004 Сите го сакаат Рејмонд (ТВ Серија)
улога:Snotty девојка број 2
- Партија Облечи (2004) ..... улога:Snotty девојка број 2
2003 без трага (ТВ Серија)
улога:Млада Клер Metcalf
- Клер де Lune (2003) ..... улога:Млада Клер Metcalf
2001-2003 Окружниот (ТВ Серија)
улога:Кристин Debreno
-Последниот валцер (2003) ..... улога:Кристин Debreno
- Премолчена Активности (2002) ..... улога:Кристин Debreno
- Cop Хант (2001) ..... улога:Кристин Debreno
1999 Замена на тато (ТВ филм)
1995-1996  почеток како детски комерцијален модел

шејлин вудли некаде шајлин вудли

Преведено е различно.Некаде на македонските веб страни се пишува како Шејлин,а на друго место како Шајлин.Како и да е на ова место ќе има новости поврзани со нејзиниот хороскопски знак.