Кралска венчавка Меган Маркл и принцот Хари

Кралска венчавка Меган Маркл и принцот Хари
одржана на: 19 мај 2018 почеток во 12:30 часот 
Капела Свети Ѓорѓи, замок Виндзор
 
 
Кралица Елизабета II
Elizabeth Alexandra Mary(Елизабета Александра Мери)
родена на 21 април 1926
Сонце во Овен ,Месечина во Рак
 
принцот Charles Philip Arthur George
14 ноември 1948
Сонце Терезија ,Месечина Овен
 
принцезата Дијана
Diana Frances Spencer
(1јули 1961-31/8/1997) 
Сонце Близнаци,Месечина Водолија
 
принцот Вилијам
William Arthur Philip Louis
21 јуни 1982
Сонце Близнаци,Месечина Близнаци
 
војвотката Кетрин Елизабета
Catherine Elizаbeth Middleton
9 јануари 1982
Сонце Стрелец ,Месечина Близнаци
 
принцот Хари 
Henry Charles Albert David
15 септември 1984
Сонце во Лав ,Месечина во Овен
 
Меган Меркл 
Rachel Meghan Markle
4 август1981
Сонце во Рак, Месечина во Девица
 
Дора Регланд (мајка на Меган) 
Doria Loyce Ragland 
2 септември 1956
Сонце во Лав ,Месечина во Рак