Фудбалски натпревар Словенија Македонија

фудбал Словенија-Македонија 
 
Македонија во првото коло со победа против Летонија (3-1), а додека Словенија со Израел(во Хаифа) одигра реми (1-1)
 
 
почеток на средбата 20:45 Љубљана,Словенија
 
предвидување за гол шанси објавени скоро два сата пред натпреварот  во 19 и 10
 
подинамична игра со пресврти по 21:04 до 21:12 сигурена гол шанса во овој период.Најважен дел од прво полувреме.Селектор кој го знае ова има голема предност на теренот!
 
прво полувреме
 
20:52
21:08 можен гол
21:24
 
второ полувреме
 
21:56
22:11 до 22:15 можен гол
22:30
 
 
Игор Ангеловски
Селекторот на репрезентацијата на Македонија
 
на терен најверојатно ќе постави игра  со 3-5-2 формација за напад
а во одбрана дефанзивно во 5-3-2
 
 
Голман Столе Димитриевски
одбрана Велковски, Муслиу и Бејтулаи, поддршка од Стефан Ристовски од десната страна и Езџан Алиоски од левата страна( како крилни бекови)
 
средниот ред се очекува да се најдат Елиф Елмас, Енис Барди и Бобан Николов
 
напад Горан Пандев и Илија Несторовски
 
судија Хавиер Фернандез од Шпанија Сонце во Шкорпија ,Месечина во Јарец
 
најмногу работа за него 
од 21:04 до 21:18
22:10 до 22:15