Среќна нова година

 

Астролошките знаци во ...
Хороскоп за 2010
 
Теоретски 2010 е поволна година за овен,близнаци,лав,стрелец и водолија.Но сепак ,тоа е заблуда .
 
2010 е поволна односно неповолна за сите 12 основни хороскопски знаци,а се во зависност од Вашата кармичка состојба.Доколку Вие сте под неповолно влијание на само една планета може да ги прочитаат сите хороскопи на светот,кои пишуваат дека оваа година е поволна за нивниот знак и дека ќе им донесе љубов,пари,успех на деловен план и сл. ,а ефектите да бидат спротивни од кажанато.И обратно.Па како да се прочита точен хороскоп за 2010.Многу тешко....
Под претпоставка и да го знаете Вашиот час и минут на раѓање,ни тоа не е доволно освен детална натална карта.Сепак,барем делумно да добиете корисни совети за 2010,треба да го знаете хороскопскиот знак по ведскиот начин на пресметки.
 
Ова е дел од хороскоп за зодиајачките знаци во 2010 .
 godishen_horoskop
 
овен: 2010 е година на пријатели и исполнување на Ваша неостварена дамнешна желба.Искористете го поволниот јануар,април-мај и септември за нови почетоци како на деловен така и на емотивен план.
 
бик:За Вас хороскопот за 2010 донесува можен успех во образованието, добивање работа но и можност за здравствени проблеми од минлив карактер во фебруари и мај-јуни
 
близнаци: Обидете се да комуницирате со лица од внатрешноста и странци. Доколку имате добар однос со татко(за машките) и мајка кај девојките ќе имате успех со странци и странство. Можно патување во странство.
 
рак: Година на договор пред пролетта ,но и внимателност од задолжување или стомачни проблеми. фебруари-март или јули.
 
лав. Вашиот знак во 2010 година ќе има вистински искушенија пред пролетта 2010 (суд,здравје,работа и семејство) за да по април добие јавни пофалби од пријатели,познаници и колеги.Под позитивна карма фебруари нуди емотивен односно деловен договор.
 
девица: Вашата сила во 2010 е во простувањето и учењето на сопствените грешки.потребно е побрзо да онесувате важни одлуки,а да не се навраќате на минатото.
 
терезија: Теоретски година на љубовни почетоци,кај брачните партнери можност за раѓање на дете ,кај оние кои се во поодминати години внуци.Љубовта е тема на 2010 ,а за некои донесува добивка во игри на среќа.
 
скорпија: Доколку немате сопствен дом време е да поднесете апликација,за социјален стан или пак да се обидете да подигнете кредитен аранжман.Дел од Вас ќе променат(продат-купат) превозно средство,а следи и купување на некаов имот,мебел или тех.уред.
 
стрелец: Финансиски 2010 за повеќето е поволен период.Тоа подразбира продажба на имот,добивање наследство или враќање на долг и сл. Во љубовта поволен период април и јули.
 
јарец:Делумно растереување на некаква мака од 2009,но и навбестување за успех во образование или деловен проект по фебруар-март 2010.Љубов во мај и август,но и можен раскин на тазе врски во овој период.
 
водолија: Задоволство и постигнување на лична слобода е тема за 2010.Убав период да направите промени во вашиот живот и да започнете нов бизнис,да привршите образование,да започнете љубовна врска или брак.
 
риби. Поволен период стартувате во јануари 2010 и можност за многу емоции и исполнување на дамнешна желба.Април Ви донесува финансиски повластици,за да во јули донесете важни одлуки поврзани со Вашиот љубовен живот.