Simeon's blog

Новогодишна честитка за 2017

Свесност и мир во вас за 2017!

За сите љубители на Ведската астрологија од мое име и моето семејство, Нека 2017 им донесе мир ,божја поврзаност и свесност!

честитка за нова 2017 година мир и благосостојба

Дваесет успешни предвидувања дадени пред една година за Македонија и светот

2016 привршува и време да се реобјават предвидувањата,кои ги објавив и јавно на Тв ги презентирав, пред скоро една година.Овие предвидувања имаат за цел да направат јасна разлика , кон што треба да се стреми астрологијата и во каква функција е за човештовото. Јас често пати повторувам „ Само доколку се знае иднината истата може да се промени , менувајќи се самите себе си “. Лицето кое добива знаење како да ги осветли сите 5 сетила , стреми на патот кон благосостојба и среќа.

Авионска трагедија на Руски Воен Авион

Голема трагедија на Руски воен авион кој со 92 патника(последна вест 93 патници) се урна во непосредно после полетувањето од аеродромот во Сочи. Авионот од марката Тупољев-154 полетал од Москва ,а се движел во правец кон воената база во близина на Латакија.Регистрирано време на исчезнување од радарската контрола е само 7-8 минути по полетување од аеродромот во Сочи( околу 5 часот и 27 минути ),каде претходно слетал да наполни гориво.Авионот со напор се искачил на близу 8000 метри надморска височина.

Порачајте Астро Годишна анализа за 2017 изготвена од Симеон

Порачки за 2017 година се во тек и можете да се пријавите на мејл адресата или по смс 078 310992 порака годишен хороскоп.Што ве очекува во 2017 е подготвено од астрологот Симеон Атанасоски.

Предвидени авионските падови во Меделин и Папура во 2016

Предвидувани авионските несреќи со помош на ведската астрологија пред една година

Астрологија Предвидувања јавно објавени на тв медиуми

Објавени предвидувања за 2016 на овој блог кои заслужуваат посебно истакнување со својата прецизност како временска така и со приближна локација.Вакви предвидувања објавени пред една година(31 декември 2015) за земјотресот во Италија во 2016 или авионски пад се права реткост во светот и затоа треба посебно да се истакнат .

Еден од трите 7.8 по Рихтер земјотреси во 2016

доказ за предвидуван земјотресен ден 16 ноември 2016Уште еден предвиден земјотресен ден при крај на 2015.Насловите на светските портали за еден од трите најсилни земјотреси годинава:„Моќен магнитуда 7,8 земјотрес го погоди Нов Зеланд“, „Цунами во Нов Зеланд“ Силата која е предизвикана ,создаде афтершокови од 6.5 по рихтер , после ваков еден од најсилните земјотреси по магнитуда годин

Кладилниците по изборот на Доналд Трамп

Една од причините на победата на Доналд Трамп ,за председателските избори во САД 2016 може да се побара во шпекулативниот однос на кладилниците пред и за време на изборната трка.Еден од најбогатите луѓе на светот Карлос Слим самиот изгубил 5.1 милијарди долари или 9 проценти од своето богатство , заради лоша проценка , по што мексиканскиот пезос доживеа страотен валутен пад за рекордни 12 проценти-извор Блумберг.Непосредно ,пред изборите мојот коментар беше дека сомнителни се кладилниците со своите односи на кладба (за Доналд Трамп

Малта авионска несреќа 5 загинати

Малта авионска несреќа
24 октомври 2016 година
7:20 наутро
 
Повеќе портали во светот (ББЦ ,ЦНН,Асошиетед прес) известуваат за авионска несреќа која утрово се случила на Малта во реонот на Лука,при што погинале сите пет членови.Тие биле француски професионалци за царински надзор упатени на мисија кон Либија.Очевидец Лорен Ацопарди кажува дека авионот по полетување со голема сила(потисок) полетал скоро вертикално ,за да потоа се завртил и удри кон  земјата ,по што се
Syndicate content