Simeon's blog

Кејт Бланшет типичен Овен Подзнак Месечина Сонце

мала слика 145 пиксели глумица кејт бланшет на окер позадинаSatkalatra "Satkalatra" Јога 
се јавува кога јупитер е аспектиран од 7 владател , се наоѓа во кендра поле ,аспектиран во Д9 со поволен аспект или од бенефик планета.Старите текстови пренесуваат дека лицето ќе биде посветено и религиозно и дека ќе подарува донации и поклони.Бидејќи 7 владател се вик

Google broj 379009

Игра на бројки кога ќе се заротира името на веб пребарувачот број еден GOOGLE.Можете само да ја погледнете заротираната фотографија и да го забележите бројот 379009.Секако дека тука лежи и идејата кога купувате некој домејн за веб страни да ги содржи некои букви во името кои кога се ротираат се добива соодветна бројка ,поврзана со некаков датум или важен број.google broj 379009 vo razni boi

Манипулирање на јавноста или водич за предвидување

Што не е предвидување?

 
Повеќето од Вас ,не можат лесно да бидат прелажани ,кога некој ве убедува дека предвидел настан ,но сепак за неискусните во полето на астрологија и помладите лица кои веруваат на полуинформации и дезинформации,корисно е да им се посочи како да ги разликуваат овие информации.
 
Што е потребно:
 
1.Предвиден настан се соопштува во куса форма од една реченица со што,каде и кога ќе се случи?
 
2.Лицето кое предвидува настан може

Беси Смит Блуз со огнени Лав и месечина

Беси Смит во црвена црна позадина плакат филм Bessie

Биографскиот телевизиски филм BESSIE (2015) за познатата афро-американка блуз пејачка Беси Смит(Bessie Smith) е препорака да го погледнете.Неосетно поминати 112 минути со едноставност и филмска мајсторија да се проникне во душата на оваа позната блуз дива.

Matthias Schoenaerts белгиски актер во љубовна драма

Matthias Schoenaerts хороскопски знак Скорпија(Сонце,во близина и месечина) е роден на 8 декември 1977 во Белгија(Антверпен). Неговата 15 година е негово филмско деби(заедно со татко му)во филмот Daens (1992), кој беше номиниран за Оскар за најдобар странски филм.

Последно негово остварување „ Far from the Madding Crowd “ препорака за филм.

Заштита од сите зла

(мантра која содржи десет стихови,за да се одстранат сите неповолности)
Kolaru thirupathigam
 
дел кој е поврзан со Џотишот
 
строфа 2
„Enbodu kombaodamai ivai marbilanga, erutheri ezhai udane,
Пон pothi Matha maalai punal choodi vanthen ulame pugundhu adanal,
Onbathodu ondrodu ezhu pathinettodu aarum Удаја natkal исекува Tham,
Anbodu nalla nalla исекува nalla nalla adiyaar avarkku migave.“
 
слоб

Прогноза за циклонска сила

циклон Симеон септември 2014 жолта црвена помаранџеста фаза

Изјавата на Викорија Нуланд за кризата во Украина

Изјавата на Викторија Нуланд  "F* * k  Europe" која се појави како видео и аудио запис на youtube порталот, а ја пренесоа медиумите ширум светот,малкумина ја поврзаа со кризата во Украина.Само неколку дена потоа кризата во Украина ескалира и го изненади сиот свет со насилието по улиците на Киев.Секако треба да се анализира дали Ваквата изјава е договор на двете супер сили ,како да владеат со светот играјќи ја улогата „Полицајци во студена војна“.Ваквата изјава можеби е дел од дипломатскиот речник(иако не би требало да биде).Истата треба темелно да се анализир

Несреќа на авионот боинг 777

Авионска несреќа при слетување на пистата во Сан Франциско САД.Од патниците 141 биле кинески,77 јужно корејски и 61 американски.Како што јавуваат од службите на аеродромот несреќата се случила во 11:20 претпладне вчера(6 јули2013).Ова се случува пред млада месечина во близина на марс и јупитер ,па оттука неповолност за воздушен сообраќај.Овој неповолен аспект трае 2-3 дена па се советува внимателност во сообраќај.

Супер месец

super mesec vlijanieto nad lugjeto jun 2013

Syndicate content