Simeon's blog

Matthias Schoenaerts белгиски актер во љубовна драма

Matthias Schoenaerts хороскопски знак Скорпија(Сонце,во близина и месечина) е роден на 8 декември 1977 во Белгија(Антверпен). Неговата 15 година е негово филмско деби(заедно со татко му)во филмот Daens (1992), кој беше номиниран за Оскар за најдобар странски филм.

Последно негово остварување „ Far from the Madding Crowd “ препорака за филм.

Заштита од сите зла

(мантра која содржи десет стихови,за да се одстранат сите неповолности)
Kolaru thirupathigam
 
дел кој е поврзан со Џотишот
 
строфа 2
„Enbodu kombaodamai ivai marbilanga, erutheri ezhai udane,
Пон pothi Matha maalai punal choodi vanthen ulame pugundhu adanal,
Onbathodu ondrodu ezhu pathinettodu aarum Удаја natkal исекува Tham,
Anbodu nalla nalla исекува nalla nalla adiyaar avarkku migave.“
 
слоб

Прогноза за циклонска сила

циклон Симеон септември 2014 жолта црвена помаранџеста фаза

Изјавата на Викорија Нуланд за кризата во Украина

Изјавата на Викторија Нуланд  "F* * k  Europe" која се појави како видео и аудио запис на youtube порталот, а ја пренесоа медиумите ширум светот,малкумина ја поврзаа со кризата во Украина.Само неколку дена потоа кризата во Украина ескалира и го изненади сиот свет со насилието по улиците на Киев.Секако треба да се анализира дали Ваквата изјава е договор на двете супер сили ,како да владеат со светот играјќи ја улогата „Полицајци во студена војна“.Ваквата изјава можеби е дел од дипломатскиот речник(иако не би требало да биде).Истата треба темелно да се анализир

Несреќа на авионот боинг 777

Авионска несреќа при слетување на пистата во Сан Франциско САД.Од патниците 141 биле кинески,77 јужно корејски и 61 американски.Како што јавуваат од службите на аеродромот несреќата се случила во 11:20 претпладне вчера(6 јули2013).Ова се случува пред млада месечина во близина на марс и јупитер ,па оттука неповолност за воздушен сообраќај.Овој неповолен аспект трае 2-3 дена па се советува внимателност во сообраќај.

Супер месец

super mesec vlijanieto nad lugjeto jun 2013

Наскоро Натална карта на председателот на САД

Во подготовка е хороскоп за Барак Обама.Следи анализа на состојбите во САД и светот за наредниот период,со акцент на председателот на Соединетите Американски Држави.

Учител

Зборот гуру во ведската астрологија е Јупитер,а преносно значење е учител,мудриот,добриот,што пренесува знаење.Но кој е за нас вистински учител-Гуру.Дали е тоа нашиот родител?Дали е можеби нашиот животен партнер?Воспитувачка во градинка,учителка во основно,професорка во средно и факултет.Колега на работа,животен пријател ,најблизок роднина или духовен отец.Дали е личноста која не инспирирала да се промениме и да донесе добро во непосредната околина?Да се прифати учител подразбира секојпат да ви одговори на поставено прашање кое е поврзано со темнина и незнаење и да ве пренесе во предел на с

Хасан Роухани 2013

Хасан Роухани
Председател на Иран 2013
Хасан Рохани негова натална карта од општ карактер

Во подготовка натална карта од г-дин Сашко Кедев објавена 2004

Во подготовка е наталната карта на Сашко Кедев објавена 2004.Во истата е дадено предвидување за председателските избори и неговиот резултат.Ова е прво објавување на предвидувањата дадени за него после 9 години .Само како вовед за неговата натална карта нека послужи цитираниот дел објавен пред изборите.

астролошка прогноза за председателскиот кандидат на ВМРО ДПМНЕ г-динот Сашко Кедев 2004

Syndicate content