Simeon's blog

Мексико земјотрес 8.1 рихтер еднаш во 100 години

Очекуван силен земјотрес во Мексико после соларната еклипса
мапа на мексико со епицентар од 8.1 на најсилниот земјотрес за 100 години
Осум степен земјотрес во Мексико
 
 По известувањето на Геолошкиот американски институт (УСГС) епицентарот на земјотресот бил во областа регион Чиапас на: 
 

Бројката 5 кај добитничката на 758 милиони долари, Месечина Девица ,Сонце во Овен

Бројката 5 кај милионерката
Наградата во вистински раце!
бројката пет присатни и на слика милионерката Мејвис со 4 жени
Мејвис Л.

Ураганот Харви со 215км/сат удри на Тексас четврта категорија на сила

Ураганот Харви силно удри на Тексас
„Оваа бура е моќна, опасна и застрашувачка.“ од порталот ББЦ
палми под налет на ураган Харви во САД
Само неколку дена од затемнувањето во САД на 21 август 2017, силна циклонска активност ,ветер дожд и грмотевици го парализираат животот во Тексас.Авионски летови се во застој или про

Апенините раздвижени земјотрес од 4.3 степени близу вулканот Ичија

Земјотрес во Италија на островот Ischia близу Неапол 21-08-2017 18:57:53 UTC локално 20:57 локација 40.830°N 14.000°E

Супер Куп 2017 Реал против Манчестер се одржува во Скопје

Manchester United logofc real madrid logoСупер куп 2017 во Скопје Реал Мадрид против Манчестер Јунајтед

Соларното затемнување во 2017 повнимателно во периодов што следи

Планетните осцилации од тригон(трикона сектор) поминуваат на кендра поле(квадрат) што доведува до засилена небесна статика која на земјата ќе се одрази со сериозни патни несреќи,земјотреси и авионски пад.Ова предупредување е спомнато во медиумите при крајот на 2016 ,како и во почеток на 2017 година.

Предвидувани финансиски малверзации на братот на Роухани

Уапсен братот на председателот на Иран поради финансиски малверзации 

Ова беше навестено како предвидување во наталната карта на Роухани објавена пред 4 години.Еве го цитираниот дел каде јасно се посочува корупциски и финансиски скандал :

Syndicate content