Ведска астрологија-Џотиш со Симеон Атанасоски познат Mакедонски астролог.Vedska astrologija Jyotish so Simeon Atanasoski

Еден од трите 7.8 по Рихтер земјотреси во 2016

доказ за предвидуван земјотресен ден 16 ноември 2016Уште еден предвиден земјотресен ден при крај на 2015.Насловите на светските портали за еден од трите најсилни земјотреси годинава:„Моќен магнитуда 7,8 земјотрес го погоди Нов Зеланд“, „Цунами во Нов Зеланд“ Силата која е предизвикана ,создаде афтершокови од 6.5 по рихтер , после ваков еден од најсилните земјотреси по магнитуда годин

Кладилниците по изборот на Доналд Трамп

Една од причините на победата на Доналд Трамп ,за председателските избори во САД 2016 може да се побара во шпекулативниот однос на кладилниците пред и за време на изборната трка.Еден од најбогатите луѓе на светот Карлос Слим самиот изгубил 5.1 милијарди долари или 9 проценти од своето богатство , заради лоша проценка , по што мексиканскиот пезос доживеа страотен валутен пад за рекордни 12 проценти-извор Блумберг.Непосредно ,пред изборите мојот коментар беше дека сомнителни се кладилниците со своите односи на кладба (за Доналд Трамп

Малта авионска несреќа 5 загинати

Малта авионска несреќа
24 октомври 2016 година
7:20 наутро
 
Повеќе портали во светот (ББЦ ,ЦНН,Асошиетед прес) известуваат за авионска несреќа која утрово се случила на Малта во реонот на Лука,при што погинале сите пет членови.Тие биле француски професионалци за царински надзор упатени на мисија кон Либија.Очевидец Лорен Ацопарди кажува дека авионот по полетување со голема сила(потисок) полетал скоро вертикално ,за да потоа се завртил и удри кон  земјата ,по што се

Боб Дилан Нобелова Награда 2016 за литература

Боб Дилан
нобелова за литература 2016
боб дилан црно бел портрет со сенка на левиот дел од глава
Додека ја слушам познатата „Blowin in the wind“ и се потсеќам на гитарската верзија „Knockin on heaven's door“ со која се учеа првите гитарски почетоци во Г

Семинар астрологија основно ниво 2016

Пријава за семинар основно ниво Ведска Астрологија-Џотиш

симеон атанасоски лево ,а десно наслов пријава за ведска астрологија 1 Џотиш

маил адреса на астролог симеон атанасоски со црвени букви atan@mt.net.mk

 

Нобелова награда за теоретски откритија во физика 2016

заштитен знак на Нобеловата фондација изработен во златоНобеловата награда за физика во 2016 година за истражувања на полето: "За теоретски откритија на тополошки фаза транзиции и тополошки фази на работа"
4 Октомври 2016 Кралската шведска академија на науките одлучи да ја додели оваа награда за физика во износ од 8 милиони шведски круни(приближно 832859.18 евра), со една

Сканда Хора еден од најстарите астро записи

Skanda Hora
 
Дело кое е Продолжување и толкување на концепти
и идеите презентирани од страна на само Skanda Hora!
 
Овој текст е исто така познат како "Jyotishmati Upanishad.Многу слоки на овој
древен текст послужува понатаму кај останати дела од ведските класици ,односно се цитираат делови од него.Напишаниот  јазикот асоцира дека овој текст како еден од најстарите запси на мудреците поврзани со астрологијата поточна со гранката на Хора.Во него се споменуваа б

Поставување на прашање во Џотишот

текст големи букви „ПРАШАЊЕ“Да се постави прашање во Џотишот и одговор на истото подразбира како познавање разни техники на предвидување,но и темелно студирање на Прашна Тантра .Повеќе авторитети во индиската астрологија ,говорат дека прашна е непогрешива доколку се почитуваат правилата кои почнуваат од припрема за прашањето кое некој го измачува , а сака да добие одговор, па се до моментот на п

Првото бебе во светот родено со „трет родител“

Првото бебе во светот родено со генетска интервенција најнова техника т.н "трет родител" .

Syndicate content