Ведска астрологија-Џотиш со Симеон Атанасоски познат Mакедонски астролог.Vedska astrologija Jyotish so Simeon Atanasoski

Кинематографер Џон Сил месечина во Рак

Кинематограферот Џон (Климент) Сил е роден 5 октомври 1942 година Ворвик, Квинсленд -Австралија.неговата месечина е во знакот на Карка ,додека неговата професија може покрај Д1 и Д9 картата ,да се види во Д60 каде во Терезија ,Шукра е во спој со Сатурн во местото на негова егзалтација.Оттука уметноста е нагласена за ова раѓање и се она што е поврзано со гламур сјај и јавен успех.Неговиот творечки опус е препознатлив по филмот Англиски пациент(оскар за кинематографија) ,Лудиот Макс: Бес на патот (2015), Хари Потер и Каменот на Мудроста  (2001) и Дождовниот човек (1988).

Предвидуван земјотресен ден околу 7 степени по рихтер

mala slika so logo zemjotres i globus na svetСилен земјотрес со 7.1 магнитуда по Рихтер во близина на крајбрежјето на Нов Зеланд предвиден декември 2015.Епицентарот на земјотресот бил 130 километри северо-источно од Te Araroa и со длабочина од 55 км.Најсилно е почувствуван во заливот Гизборн,Пленти и Северен Велингтон.

Space X ракетата експлодира на лансирање

икона на експлозија на ракета space iksSpaceX ракета експлодира на лансирната рампа Кејп Канаверал -вселенскиот центар Кенеди , во четвртокот наутро , уништувајќи ја ракета (информации за сателитската опрема).Одговорните лица го употребија изразот „Аномалија“ за настанот ,кој ќе предизвика милиони штета на инвеститорите .Повредени нема.

Судар на два мали авиони на Аљаска

Авионска несреќа на Алјаска : 5 лица загинаа во воздухот судир село Јупик Ескимо во близина на реката Јукон

Namatanai земјотрес во Индонезија од 6.7 степени по Рихтер

Силен земјотрес магнитуда 6.7 Namatanai, Papua New Guinea на ден 31август 2016 

мапа на индонезија со австралија со епицентар на земјотрес

пад на авион Ф18 на Швајцарското воздухопловство

За периодот по 29 август 2016 се предвидуваше авионски пад .Првиот ден од предвидувањето се јавува ,за пронајдени остатоци од борбениот авион F/A-18C на швајцарските воздухопловни сили ,кој исчезна во понеделникот на 29 август 2016.Швајцарското министерство за одбрана со изјава дека, воздухоловот бил лоциран од хеликоптер  , во близина на планинскиот премин Сустен-централна Швајцарија.Потрагата по евентуално преживеани ,со асистенција на алпинисти специјализирани за спасување.
Syndicate content