Ведска астрологија-Џотиш со Симеон Атанасоски познат Mакедонски астролог.Vedska astrologija Jyotish so Simeon Atanasoski

Порачајте Астро Годишна анализа за 2017 изготвена од Симеон

Порачки за 2017 година се во тек и можете да се пријавите на мејл адресата или по смс 078 310992 порака годишен хороскоп.Што ве очекува во 2017 е подготвено од астрологот Симеон Атанасоски.

Предвидени авионските падови во Меделин и Папура во 2016

Предвидувани авионските несреќи со помош на ведската астрологија пред една година

Астрологија Предвидувања јавно објавени на тв медиуми

Објавени предвидувања за 2016 на овој блог кои заслужуваат посебно истакнување со својата прецизност како временска така и со приближна локација.Вакви предвидувања објавени пред една година(31 декември 2015) за земјотресот во Италија во 2016 или авионски пад се права реткост во светот и затоа треба посебно да се истакнат .

Еден од трите 7.8 по Рихтер земјотреси во 2016

доказ за предвидуван земјотресен ден 16 ноември 2016Уште еден предвиден земјотресен ден при крај на 2015.Насловите на светските портали за еден од трите најсилни земјотреси годинава:„Моќен магнитуда 7,8 земјотрес го погоди Нов Зеланд“, „Цунами во Нов Зеланд“ Силата која е предизвикана ,создаде афтершокови од 6.5 по рихтер , после ваков еден од најсилните земјотреси по магнитуда годин

Кладилниците по изборот на Доналд Трамп

Една од причините на победата на Доналд Трамп ,за председателските избори во САД 2016 може да се побара во шпекулативниот однос на кладилниците пред и за време на изборната трка.Еден од најбогатите луѓе на светот Карлос Слим самиот изгубил 5.1 милијарди долари или 9 проценти од своето богатство , заради лоша проценка , по што мексиканскиот пезос доживеа страотен валутен пад за рекордни 12 проценти-извор Блумберг.Непосредно ,пред изборите мојот коментар беше дека сомнителни се кладилниците со своите односи на кладба (за Доналд Трамп

Малта авионска несреќа 5 загинати

Малта авионска несреќа
24 октомври 2016 година
7:20 наутро
 
Повеќе портали во светот (ББЦ ,ЦНН,Асошиетед прес) известуваат за авионска несреќа која утрово се случила на Малта во реонот на Лука,при што погинале сите пет членови.Тие биле француски професионалци за царински надзор упатени на мисија кон Либија.Очевидец Лорен Ацопарди кажува дека авионот по полетување со голема сила(потисок) полетал скоро вертикално ,за да потоа се завртил и удри кон  земјата ,по што се

Боб Дилан Нобелова Награда 2016 за литература

Боб Дилан
нобелова за литература 2016
боб дилан црно бел портрет со сенка на левиот дел од глава
Додека ја слушам познатата „Blowin in the wind“ и се потсеќам на гитарската верзија „Knockin on heaven's door“ со која се учеа првите гитарски почетоци во Г

Семинар астрологија основно ниво 2016

Пријава за семинар основно ниво Ведска Астрологија-Џотиш

симеон атанасоски лево ,а десно наслов пријава за ведска астрологија 1 Џотиш

маил адреса на астролог симеон атанасоски со црвени букви atan@mt.net.mk

 

Нобелова награда за теоретски откритија во физика 2016

заштитен знак на Нобеловата фондација изработен во златоНобеловата награда за физика во 2016 година за истражувања на полето: "За теоретски откритија на тополошки фаза транзиции и тополошки фази на работа"
4 Октомври 2016 Кралската шведска академија на науките одлучи да ја додели оваа награда за физика во износ од 8 милиони шведски круни(приближно 832859.18 евра), со една
Syndicate content