Ведска астрологија-Џотиш со Симеон Атанасоски познат Mакедонски астролог.Vedska astrologija Jyotish so Simeon Atanasoski

Развод на филмската двојка Анџелина Џоли и Бред Пит

бред пит лево и џоли десно со половина од сликаСветските портали и „фенси“ магазини(...foxnews,people,independent...)
,како вест на денот објавија дека познатата холивудска актерска брачна двојка , Анџелина Џоли и Бред Пит, со одлука на судот веќе е сингл.Зад себе поминати 12 години,шест деца,а во заедничкиот имот им се води имот француско

Фудбал Ајакс Јувентус и Манчестер Барселона трофеј за шампиони

лого на фк ајакс и  фк јувентус на црна позадинаФудбал два фудбалски спектакли вечерва и прогноза за голови односно најважни моменти на натпреварите:
 Ајакс-Јувентус
стадион Јохан Кројф Арена
56000 капацитет
 
Ајакс најавен со стандардна 4/3/3 додека за Јувентус можна е одбрамбена т.н ајкула формација 4/4/1/1 која се треансформи

Многу,Многу емотивна „ѕвездичка“

ели мала слика со гитара на плоштад пееЕјли Шерлок(Allie Sherlock) 7 април 2005 ,позната преку вирални видеа после улични музички перформанси со нејзината гитара и карактеристичен „засипнат“ вокал со голем распон.Ја запазив ,откако ,ја слушнав нејзината улична изведба со гитара, на овогодишната победничка песна на Оскарите „Shallow“ .

Вовед на посетата на папата Франциско во Скопје

мајка тереза црно бела со нобелова плакета во раце Познатата нобеловка Мајка Тереза ,родена во Скопје е повод за реобјава на овој текст,а како вовед во најавената посета на римокатоличкиот папа Франциско.

Премиер на соседна Грција во пријателска посета

алексис ципрас насмеан на црна позадинаПосета на Грчкиот премиер Алексис Ципрас 
Alexis, Tsipras 28/07/1974 година
DST/WT 0, Атина, Грција,зона 2.00, Латитуда.

Тлото во светот околу 30 март 2019 не мирува!

Западниот брег на јужна америка 6.2 и 5.5 степени
По предвидуваниот период тлото и понататаму сеизмичко активно.
 
Имаше неколку умерено силни земјотреси и активирање на вулкан околу предвидуваниот период.Последна вест е за уште еден еден силен земјотрес 6.2 степени по рихтер ,околу 27 км од Света Елена западниот брег на Еквадор, и за два послаби земјотреси,едниот во Хрватска ,а а другиот во Турција, а

Предвидениот за 28 земјотрес коректен до ден,истовремено еруптира Попокатепетл

Уште едно предвидување за земјотрес точно во ден!
симеон астрологија мала слика
Се предвидуваше силен земјотрес за 28 март 2019
 
Земјотресот како што и се очекуваше (предвидуваше) точно д

Ретрограден Меркур од утре преминува во директно движење

Ретрограден или вакра Меркур од утре 28 март 2019  преминува во директно движење во знакот на Водолија.
 
Имаме три основни движења на небесните точки(планети-грахи и невидливи планети-упаграхи)
 
Директна - Чара  
Стационарна - Двишваба 
Ретроградна - Штира
 
Директното движење на планетите е со ква

Европскиот парламент го врати стариот режим на сметање на времето

часовник со натпис март и 2021Летно сметање на времето укинато од ЕУ Парламентот
 
Самите земји на Еу се задолжуваат да одлучат дали ќе го укинат летниот и зимскиот временскиот режим на корекција на часовниците.Ваквата одлука е подржана од 74 проценти ЕУ парламентарци ,со препорака индивидуалните членки на ЕУ ,сами да се изјаснат и да ја применат оваа „временска одлука“ , со поч

Јавете се на мобилен за натална карта

Поздрав за сите и мир со Вас ,

Јавете се на подоле дадениот мобилен контакт телефон  или испратете мејл порака за првичен контакт со Симеон.Во пораката напишете дека сакате директен контакт и ќе Ви се даде термин кога да се јавите

Наталната карта  која се изработува може да ја добиете истиот ден,доколку постои слободен термин .Поквалитетните анализи се чекаат 4-7 дена  и заедно со Вас се договара термин кој и Вам ви одговара.

Syndicate content